Ana Sayfa / ekonomi / Seansiçi Yatırım Stratejisi – 19.09.2011

Seansiçi Yatırım Stratejisi – 19.09.2011

Piyasa Stratejisi
Haftasonu gerçekleştirilen AB Maliye Bakanları toplantısından Avrupa’daki borç krizine ilişkin somut bir karar çıkmazken, gözden geçirme için bugün yeniden Yunanistan’a gitmesi beklenen Troyka heyetinin bu görüşmeyi ertelemesi piyasaları huzursuz etti. Yunanistan endişelerin odağında yer alırken, ülkede bütçe açığının azaltılması için alınması planlanan yeni önlemler mecliste görüşülüyor. Avrupa borsaları kapandıktan sonra, AB, IMF ve Yunanistan Maliye bakanı arasında TSİ 19:00’da gerçekleştirilecek telekonferans Yunanistan’ın durumuna ışık tutacaktır.  

Yurtiçinde Cuma günü alınan pozisyonlar sürdürülüyor, bu nedenle yurtdışı borsalara kıyasla pozitif bir ayrışma söz konusu. Yarın gerçekleştirilecek TCMB toplantısında, munzam karşılıklarda indirim olabileceği beklentisi bankacılık sektörüne olumlu yansıyor. Bankacılık sektörü güçlü görüntüsünü korurken, genele yayılan bir pozitiflik söz konusu değil. Yarınki Merkez Bankası toplantısı sonrasında İMKB’nin 58.000’i geçip geçemeyeceği belli olacak.


İMKB Stratejisi 
İMKB’de dirençler birbir geçirlirken, 2 milyar TL işlem hacmi barajı aşılamıyor. Genele yayılmayan bir yükselişte düzeltmelerde desteklerin gücüde bu yüzden belirsiz. Gün içerisinde 56.000-58.000 aralığında İMKB’nin göreceli gücünü koruyacağını düşünüyoruz.

VOB Stratejisi
69.500 desteğinin üzerinde tutunmayı başaran İMKB 30 gösterge kontratlarda, 72.000’ne kadar yükseliş potansiyeli olduğu görülmektdir.

Bu Da Dikkatini Çekebilir

Asansörlere sıkı takip

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, can güvenliği açısından yüksek risk taşıyan ürünlerden asansörlere yönelik denetimlerini sıkılaştırdı.

Yerli tohumlara 7 yeni çeşit eklendi

Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü'nce yerli tohum üretme çalışmaları kapsamında geliştirilerek bu yıl tescil edilen 7 yeni tıbbi ve aromatik bitkinin tohumları, çiftçilerin hizmetine sunuldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir