Ana Sayfa / ekonomi / Seansiçi Yatırım Stratejisi – 16.09.2011

Seansiçi Yatırım Stratejisi – 16.09.2011

Piyasa Stratejisi
Dün 5 büyük merkez bankasının piyasalardaki likidite sıkışıklığını gidermek için aldıkları ortak müdahale kararının piyasalar üzerindeki pozitif etkisi sürüyor. S&P’nin, UBS’in kredi notunu düşürülebileceğini açıklamasının piyasalar üzerinde etkisi olmadı. Merkez bankalarının likidite desteği bankacılık sektörünü güçlü kılıyor. Almanya Başbakanı Merkel’in, euro’nun geleceğini güvenceye almak için gerekenlerin yapılacağı yönündeki açıklamaları da piyasalara destek oldu. Bugün gerçekleştirilecek Avrupa Birliği Maliye Bakanları toplantısından çıkacak kararlar günün geri kalanında piyasalardaki hareketliliğin devam etmesini sağlayacaktır. Yunanistan etkisi daha ağırlıklı olmakla birlikte, ABD’de açıklanacak Michigan üniversitesi tüketici güven endeksi de takip edilecektir.

İMKB-100 endeksinde ilk seansta bankacılık sektörüne gelen alımların etkili olduğunu görüyoruz. Bankacılık sektörüne gelen alımlar işlem hacmi düşük olsa bile dirençlerin aşılmasını sağlıyor. Hacimsiz hareketlerin devamını ikinci seansta da görebiliriliz.


İMKB Stratejisi 
Endekste 57.000 seviyesi destek haline gelmiştir.  58.000 direncine hacimsiz yönelim görülebilir.


VOB Stratejisi
69.500 direnci destek haline geldi. 72,300-72,700 dirençleri yeni hedef olacaktır.

Bu Da Dikkatini Çekebilir

S&P’den 3 ülkeye not teyidi

S&P tarafından yapılan açıklamada, Fransa’nın not görünümünün negatif olarak belirlendiği, İspanya ve Romanya’nın not görünümlerinin …

Altın tekrardan 1220-30 lara gelecek gibi

altın için baktığım HUİ ENDEKSİ 200 ho ya değdi ve tekrar kafayı aşağı saldı. altın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir