Ana Sayfa / ekonomi / Seansiçi Yatırım Stratejisi – 16.09.2011

Seansiçi Yatırım Stratejisi – 16.09.2011

Piyasa Stratejisi
Dün 5 büyük merkez bankasının piyasalardaki likidite sıkışıklığını gidermek için aldıkları ortak müdahale kararının piyasalar üzerindeki pozitif etkisi sürüyor. S&P’nin, UBS’in kredi notunu düşürülebileceğini açıklamasının piyasalar üzerinde etkisi olmadı. Merkez bankalarının likidite desteği bankacılık sektörünü güçlü kılıyor. Almanya Başbakanı Merkel’in, euro’nun geleceğini güvenceye almak için gerekenlerin yapılacağı yönündeki açıklamaları da piyasalara destek oldu. Bugün gerçekleştirilecek Avrupa Birliği Maliye Bakanları toplantısından çıkacak kararlar günün geri kalanında piyasalardaki hareketliliğin devam etmesini sağlayacaktır. Yunanistan etkisi daha ağırlıklı olmakla birlikte, ABD’de açıklanacak Michigan üniversitesi tüketici güven endeksi de takip edilecektir.

İMKB-100 endeksinde ilk seansta bankacılık sektörüne gelen alımların etkili olduğunu görüyoruz. Bankacılık sektörüne gelen alımlar işlem hacmi düşük olsa bile dirençlerin aşılmasını sağlıyor. Hacimsiz hareketlerin devamını ikinci seansta da görebiliriliz.


İMKB Stratejisi 
Endekste 57.000 seviyesi destek haline gelmiştir.  58.000 direncine hacimsiz yönelim görülebilir.


VOB Stratejisi
69.500 direnci destek haline geldi. 72,300-72,700 dirençleri yeni hedef olacaktır.

Bu Da Dikkatini Çekebilir

Asansörlere sıkı takip

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, can güvenliği açısından yüksek risk taşıyan ürünlerden asansörlere yönelik denetimlerini sıkılaştırdı.

Yerli tohumlara 7 yeni çeşit eklendi

Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü'nce yerli tohum üretme çalışmaları kapsamında geliştirilerek bu yıl tescil edilen 7 yeni tıbbi ve aromatik bitkinin tohumları, çiftçilerin hizmetine sunuldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir