Ana Sayfa / ekonomi / Seansiçi Yatırım Stratejisi – 15.09.2011

Seansiçi Yatırım Stratejisi – 15.09.2011

Piyasa Stratejisi

Dün gerçekleştirilen Merkel, Sarkozy ve Papandreou görüşmesinden Yunanistan’a destek mesajları çıkınca piyasalardaki risk algılaması da iyileşti. 10 yıl vadeli ABD tahvil faizlerindeki yükseliş risk iştahındaki canlanmanın iyi bir göstergesi olarak değerlendirilebilir. Yanı sıra bugün gerçekleştirilen İspanya’nın tahvil ihalesinde faiz oranı bir önceki ihaleye göre düşüş gösterirken, ihalenin başarılı bir şekilde atlatılması piyasalara moral oldu. Öte yandan önümüzdeki hafta BRIC ülkelerinin gerçekleştireceği toplantıda, Avrupa’nın içinde bulunduğu borç krizine ilişkin bir tasarının görüşülmesi beklenirken, grup içerisindeki Rusya’dan gelen destekleyici açıklamalar, piyasalarda olumlu bir beklenti yarattı. Yarın AB Maliye Bakanları toplantısı gerçekleştirilecek olup, borç krizinin çözümü konusunda görüş ayrılıklarının hissedilmesi, piyasalardaki olumlu algılamanın değişmesine neden olabilir.

Yurtdışı piyasalardaki hızlı yükselişlere rağmen, İMKB-100 endeksi yurtdışı piyasa performanslarının gerisinde kalan bir görüntü sergiliyor. İşlem hacmi hala zayıf olup, endeksteki yükseliş devam ettikçe katılım azalıyor. İkinci seansta zayıflamanın belirginleşmesini bekliyoruz.

İMKB Stratejisi 
Yükselişlerde hala yeterli katılım sağlanamıyor. 57.000 direnci dört kez test edildi ama geçilemedi. 55.700 destek noktası olacak, 55.700 altında kapanışlarda 57.000 direncinin geçilmesi oldukça güçleşecek.  54.500-57.000 bandında dalgalanma devam edebilir.

VOB Stratejisi
İMKB 30 gösterge kontrat için 69.500’de çift tepe oluşumu yaşanıyor. 68.000 desteğinin altında kapanış durumunda 66.000’ne geri çekilme görebiliriz.

Bu Da Dikkatini Çekebilir

Asansörlere sıkı takip

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, can güvenliği açısından yüksek risk taşıyan ürünlerden asansörlere yönelik denetimlerini sıkılaştırdı.

Yerli tohumlara 7 yeni çeşit eklendi

Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü'nce yerli tohum üretme çalışmaları kapsamında geliştirilerek bu yıl tescil edilen 7 yeni tıbbi ve aromatik bitkinin tohumları, çiftçilerin hizmetine sunuldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir