Ana Sayfa / ekonomi / Seansiçi Yatırım Stratejisi – 14.09.2011

Seansiçi Yatırım Stratejisi – 14.09.2011

Piyasa Stratejisi
Moody’s tarafından iki Fransız Bankası’nın kredi notunun düşürülmesi ve Fransa tarafından İspanya’nın kredi notunun risk taşıdığı yönündeki açıklamalar küresel borsaların güne tedirgin bir şekilde başlamasına neden olmuştu. Ancak Fransa tarafından Sarkozy’nin, Yunanistan’ı kurtarmak için gerekenlerin yapılacağını söylediğinin duyurulması bugün gerçekleştirilecek Sarkozy, Merkel ve Papandreu görüşmesine ilişkin olumlu bir bekleyiş yarattı ve piyasalardaki risk alma iştahını canlandırdı. Öte yandan Avrupa Komisyonu Başkanı Barroso’nun Euro Bölgesi için ortak tahvil oluşturulması ile ilgili seçeneklerin değerlendirileceği yönündeki açıklamaları da piyasalara destek oluyor. Ancak piyasalar Sarkozy, Merkel ve Papandreu görüşmesinden istediğini bulamazsa, olumlu fiyatlama hızlı bir şekilde tersine dönebilir.

Yurtdışı piyasalardaki hızlı yükselişlere rağmen, İMKB-100 endeksi bugün yurtdışı piyasaların gerisinde kalan bir görüntü sergiliyor. İşlem hacmi hala zayıf olup, endeksteki yükseliş devam ettikçe katılım azalıyor. 55.300-57.000 bandında Avrupa’ya ilişkin gelişmeler takip edilecektir.


İMKB Stratejisi 
İMKB 100 endeksi için 57.000 seviyesi direnç olarak takip edilmeye devam edilecektir. 55.300 ve 55.000 geri çekilmelerde korunmasını beklediğimiz destek noktalarıdır.


VOB Stratejisi
İMKB 30 gösterge kontrat için 69.500 direnç noktası olup, 68.600 ve ardından 67.250 destek seviyeleri olarak ön plana çıkacaktır.

 

Bu Da Dikkatini Çekebilir

S&P’den 3 ülkeye not teyidi

S&P tarafından yapılan açıklamada, Fransa’nın not görünümünün negatif olarak belirlendiği, İspanya ve Romanya’nın not görünümlerinin …

Altın tekrardan 1220-30 lara gelecek gibi

altın için baktığım HUİ ENDEKSİ 200 ho ya değdi ve tekrar kafayı aşağı saldı. altın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir