Vob Borsa Forex Ekonomi Altın Dolar Döviz Finans

22 Mart 2012 Perşembe  

Seans İçi Yatırım Stratejisi – 22.03.2012


, ,

Piyasa Stratejisi
Çin’de açıklanan PMI verilerinin bozulma sinyalleri üretmeye devam etmesine rağmen, devlete yakın olarak bilinen bir gazetede Çin’in faiz indirimine gitmesi gerektiğinin belirtilmesi, kötü verinin Asya piyasaları üzerindeki etkisinin sınırlı kalmasını sağladı. Buna paralel güne yatay bir başlangıç yapan Avrupa piyasalarında, peş peşe hem Fransa’da hem de Almanya’da açıklanan PMI verilerinin oldukça zayıf gelmesi sonrasında satış baskısı ağırlık kazandı. Gün içine 1,3250 seviyesini test eden EUR/USD paritesi açıklanan veriler sonrası 1,3130 seviyesine kadar gevşedi. Çin’de olumsuz  PMI verisi ve Avrupa tarafındaki PMI verilerinin de kötü gelmesi sonrasında, ABD’de açıklanacak ekonomik verilerinde beklentileri karşılayamaması risk iştahının gerilemeye devam etmesine neden olabilir.

Yazıyı FaceBook'da ki Arkadaşlarına Paylaş
TCMB Başkanı Erdem Başçı’nın, enflasyonu düşürme hedefiyle parasal sıkılaştırılmaya devam edileceği yönündeki dünkü açıklamaları sonrasında, Merkez Bankası bugün eyleme geçti. Merkez Bankası, bugün miktar bazlı repo ihalesi açmadığını duyurunca, TL değer kazananırken faiz oranları yükselişe geçti. Ocak ayında gerçekleşen istisnai ve istisnai olmayan günler yeniden başladı. Bankaların fonlama maliyetini ve tahvil faizlerini yükseltterek bankacılık portföy değerini azaltan bu istisnai günlere karşı bankacılık sektörü güçlü. İMKB güçlü seyretmesine karşın, diğer gelişmekte olan ülkeler ile aradaki makas oldukça açılıyor ve bu İMKB’yi pahalı hale getiriyor.

İMKB Stratejisi
62.000 aşağı yönlü kırılması durumunda 61.000-61.500 aralığına kadar gerilme yaşanbilir. Düzeltme olasılığının arttığını düşünüyoruz.

VOB Stratejisi
75.500 gün içi önemli bir direnç noktası olarak korunuyor. 75.500 geçilmediği taktirde 73.700’e kadar bir geri çekilme riski gözüküyor. 

Yorumlar

Yoruma Cevap Yaz

 
Giriş

VOB

BORSA