Ana Sayfa / ekonomi / Seans İçi Yatırım Stratejisi – 22.03.2012

Seans İçi Yatırım Stratejisi – 22.03.2012

Piyasa Stratejisi
Çin’de açıklanan PMI verilerinin bozulma sinyalleri üretmeye devam etmesine rağmen, devlete yakın olarak bilinen bir gazetede Çin’in faiz indirimine gitmesi gerektiğinin belirtilmesi, kötü verinin Asya piyasaları üzerindeki etkisinin sınırlı kalmasını sağladı. Buna paralel güne yatay bir başlangıç yapan Avrupa piyasalarında, peş peşe hem Fransa’da hem de Almanya’da açıklanan PMI verilerinin oldukça zayıf gelmesi sonrasında satış baskısı ağırlık kazandı. Gün içine 1,3250 seviyesini test eden EUR/USD paritesi açıklanan veriler sonrası 1,3130 seviyesine kadar gevşedi. Çin’de olumsuz  PMI verisi ve Avrupa tarafındaki PMI verilerinin de kötü gelmesi sonrasında, ABD’de açıklanacak ekonomik verilerinde beklentileri karşılayamaması risk iştahının gerilemeye devam etmesine neden olabilir.

TCMB Başkanı Erdem Başçı’nın, enflasyonu düşürme hedefiyle parasal sıkılaştırılmaya devam edileceği yönündeki dünkü açıklamaları sonrasında, Merkez Bankası bugün eyleme geçti. Merkez Bankası, bugün miktar bazlı repo ihalesi açmadığını duyurunca, TL değer kazananırken faiz oranları yükselişe geçti. Ocak ayında gerçekleşen istisnai ve istisnai olmayan günler yeniden başladı. Bankaların fonlama maliyetini ve tahvil faizlerini yükseltterek bankacılık portföy değerini azaltan bu istisnai günlere karşı bankacılık sektörü güçlü. İMKB güçlü seyretmesine karşın, diğer gelişmekte olan ülkeler ile aradaki makas oldukça açılıyor ve bu İMKB’yi pahalı hale getiriyor.

İMKB Stratejisi
62.000 aşağı yönlü kırılması durumunda 61.000-61.500 aralığına kadar gerilme yaşanbilir. Düzeltme olasılığının arttığını düşünüyoruz.

VOB Stratejisi
75.500 gün içi önemli bir direnç noktası olarak korunuyor. 75.500 geçilmediği taktirde 73.700’e kadar bir geri çekilme riski gözüküyor. 

Bu Da Dikkatini Çekebilir

DAP Tüm ortaklık Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz: Yabancıya konut satışı kolaylaşırsa cari açığın kapanması kolaylaşır

Gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren DAP Yapı'nın Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, ''Cari açığın yarısını yabancıya konut satışından çıkarırız. Yıllardır sektörün sorunlarının çözümü için Konutbank modelinin hayata geçirilip sektöre yeterlilik kriterleri getirilmesi gerektiğini söylüyorum. İnanıyorum ki Murat Kurum'un bakanlığı döneminde bunların hepsini çözeceğiz'' dedi.

SON DAKİKA: KOBİ’lere düşük faizli kredi için yeni emek verme

SON DAKİKA HABERİ: Reel sektör temsilcilerini son dönemdeki kur artışı ve diğer gelişmelerden korumak amacıyla Nefes Kredisi'nde üçüncü faza geçilmesi için çalışma başlatıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir