Vob Borsa Forex Ekonomi Altın Dolar Döviz Finans

16 Mart 2012 Cuma  

Seans İçi Yatırım Stratejisi – 16.03.2012


, ,

Piyasa Stratejisi
Yunanistan düğümünün çözülmesiyle gündemsiz kalan piyasalarda ABD’de beklentilerin üzerinde açıklanan ekonomik veriler olumlu momentumun korunmasını sağlıyor. Bugün de ABD’de açıklanacak enflasyon, sanayi üretimi ve tüketici güven endeksi verileri beklenirken yurtdışı piyasalardaki seyri bozacak bir gelişme henüz bulunmuyor. Verilerle yükselen piyasaların seyrini, yine veriler değiştirebilir. Özellikle öğleden sonra açıklanacak sanayi üretiminde beklenen yükselişin kaydedilememesi kar realizasyonlarını tetikleyebilir.
 
Yazıyı FaceBook'da ki Arkadaşlarına Paylaş
İMKB’de bankacılık sektörü haftalık bazda %6,28 yükselişle, en fazla değer kazanan sektörler arasında birinci sırada. İMKB’deki yükselişi sürüklüyor. Gelişmekte olan ülke piyasalarında temkinli yükselişler izlenirken, İMKB-100 endeksinde bankacılık sektörü öncülüğünde yaşanan bu pozitif ayrışmanın Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın bankacılık, sigorta ve bireysel emeklilik üzerinde olacak yeni teşvik sisteminin yakında açıklanacağı yönündeki açıklamaları ile ilişkili olduğunu düşünüyoruz. Bu teşviklerin tasarrufu özendirecek yönde olması, uzun vadeli mevduatlarda bankalar tarafından uygulanan stopaj miktarının düşürülmesi yönünde olabileceğini düşünüyoruz. İMKB’de bankacılık sektörüne yönelik teşvikler hisse senedi piyasasındaki olumluluğu destekleyebilir. Yurtdışı piyasalarda gelişmekte olan ülkelerde olumsuz görüşümüz ise devam etmektedir.
 
İMKB Stratejisi
İMKB’de bir önceki zirve seviyesi kırıldı. 61.700 direncinin kırılması ile birlikte yeni bir alan açıldı. 61.700-64.500 bandına geçildi.

VOB Stratejisi
Endekste 73.700’ün üzerinde yaşanan dünkü kapanış, beklediğimiz gibi bir önceki zirve olan 75.500’e doğru bir yükseliş başlattı. 73.700-75.500 arasında yaşanacak hareket bandında hangi yöne kırılma olursa, trend o yönde gerçekleşecektir.

Yorumlar

Yoruma Cevap Yaz

 
Giriş

VOB

BORSA