Ana Sayfa / Analizlerin Tümü Burada / Borsa Analiz / Seans BülteniSeans Bülteni – 23 / 9 / 2011

Seans BülteniSeans Bülteni – 23 / 9 / 2011

Küresel ekonomiye yönelik resesyon kaygılarının yeniden baş göstermesiyle satışa geçen piyasalarda dün ciddi kayıplar yaşandı. Ancak, bugün G20 ülkelerinden euro bölgesi için gereken tüm adımların atılacağını açıklaması ABD vadeli ve Avrupa piyasalarda tepki alımlarına destek verdi. İMKB hisse senetleri piyasası ise, dünkü sert düşüşün ardından haftanın son işlem gününe küçük çaplı alımlarla başlamasına karşın, yönünü yeniden aşağı çevirdi. En düşük 57.116 puanı tet eden Bileşik Endeks, ilk seansı 506 puan kayıpla 57.474 puandan kapatırken, 876 milyon TL’lik işlem hacmi oluştu. Endeksin güne düşüşle başlaması ardından artan satış baskısıyla 57.250 ara destek seviyesine gerilediğini izledik. İlk seans bu seviye üzerinde tutunmayı başaran endeksin ikinci seans bu seviyeyi koruması durumunda tepki alışlarıyla 57.775 seviyesini direnç olarak hedeflemesi beklenebilir. 57.775 direnç seviyesi üzerinde ise 58.550 pivot direnç seviyesi hedeflenecektir. Ayrıca 57.250 ara destek seviyesinin kırılması durumunda ise endekste düşüş hareketinin ivmelenerek 56.500 ara destek seviyesini hedefleyeceğini düşünüyoruz.     

Bu Da Dikkatini Çekebilir

Asansörlere sıkı takip

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, can güvenliği açısından yüksek risk taşıyan ürünlerden asansörlere yönelik denetimlerini sıkılaştırdı.

Yerli tohumlara 7 yeni çeşit eklendi

Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü'nce yerli tohum üretme çalışmaları kapsamında geliştirilerek bu yıl tescil edilen 7 yeni tıbbi ve aromatik bitkinin tohumları, çiftçilerin hizmetine sunuldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir