Ana Sayfa / Analizlerin Tümü Burada / Borsa Analiz / Seans BülteniSeans Bülteni – 22 / 9 / 2011

Seans BülteniSeans Bülteni – 22 / 9 / 2011

ABD Merkez Bankası’nın (Fed) büyümeyi destekleyici yeni kararlar açıklamasına rağmen, ekonomiye ilişkin önemli aşağı yönlü riskler bulunduğuna işaret etmesi ve Moody’s’in 3 ABD bankasının kredi notunu düşürmesi küresel piyasalarda yeni bir satış dalgası yarattı. Yurtdışındaki olumsuz tablo nedeniyle İMKB de güne 968 puan düşüşle 59.858 puan seviyesinden başladı. Borsada satışların artmasıyla endeks 58.879 puan seviyesine kadar geri çekildi. Bileşik Endeks, ilk seansı 1.804 puan kayıpla 59.024 puandan kapatırken, 1.12 milyar TL’lik işlem hacmi oluştu. Endeksin güne düşüşle başlaması ardından artan satış baskısıyla 59.175 ana destek seviyesi altında bir kapanış gerçekleştirdiğini izledik. İkinci seans bu seviye üzerine toparlanılması ve tepki alışlarının etkili olması durumunda  59.800 seviyesi direnç olarak hedeflenebilir. Bu seviye üzerinde ise 60.325 direnç seviyesi takip edilmelidir. Ayrıca 59.175 ana destek seviyesi altında kalınması durumunda endekste 58.300 yatay destek seviyesi hedefli gerileme sürecektir.

Bu Da Dikkatini Çekebilir

Asansörlere sıkı takip

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, can güvenliği açısından yüksek risk taşıyan ürünlerden asansörlere yönelik denetimlerini sıkılaştırdı.

Yerli tohumlara 7 yeni çeşit eklendi

Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü'nce yerli tohum üretme çalışmaları kapsamında geliştirilerek bu yıl tescil edilen 7 yeni tıbbi ve aromatik bitkinin tohumları, çiftçilerin hizmetine sunuldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir