Ana Sayfa / Analizlerin Tümü Burada / Borsa Analiz / Seans BülteniSeans Bülteni – 16 / 9 / 2011

Seans BülteniSeans Bülteni – 16 / 9 / 2011

Avrupa Merkez Bankası’nın Avrupa bölgesindeki dolar fonlama sorununu aşma yönünde adım atması piyasalara olumlu etki yaptı. Risk algılamalarındaki görece iyileşmeyle borsalarda yükselişler yaşandı. ABD borsaları yüzde 2’ye varan oranlarda artış kaydederken, benzer tablo bu sabah Asya borsalarında da izlendi. İMKB hisse senetleri piyasası ise haftanın son işlem gününe sınırlı yükselişle başladı. Açılışını 44 puan artışla 57.160 puandan yapan Bileşik Endeks, 56.909 – 57.675 aralığında hareket etti. Bileşik Endeks, ilk seansı 500 puan artışla 57.615 puandan kapatırken, 774 milyon TL’lik işlem hacmi oluştu. Endekste son üç haftalık işlemlerden oluşan kısa vadeli yükseliş kanalındaki pozitif görünüm, 57.000 direncinin üzerinde hareketin başlaması ile güçlenmiş durumdadır. Bugün itibariyle 56.900 civarına yükselen endeksin 5 günlük AO seviyesinin günün ikinci yarsında stop-loss olarak izlenmesini öneriyoruz. İkinci seansta endeksin 57.775 direnç hedefli pozitif seyrini sürdürmesini beklemekteyiz. Sonraki önemli direnç ise 58.500 seviyesinde bulunuyor.

Bu Da Dikkatini Çekebilir

Asansörlere sıkı takip

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, can güvenliği açısından yüksek risk taşıyan ürünlerden asansörlere yönelik denetimlerini sıkılaştırdı.

Yerli tohumlara 7 yeni çeşit eklendi

Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü'nce yerli tohum üretme çalışmaları kapsamında geliştirilerek bu yıl tescil edilen 7 yeni tıbbi ve aromatik bitkinin tohumları, çiftçilerin hizmetine sunuldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir