Ana Sayfa / Analizlerin Tümü Burada / Borsa Analiz / Seans BülteniSeans Bülteni – 14 / 9 / 2011

Seans BülteniSeans Bülteni – 14 / 9 / 2011

Başta Euro Bölgesi olmak üzere global ekonominin gidişatına yönelik belirsizlikler devam ederken, Avrupa’daki borç krizinin bir bankacılık krizine dönüşeceği endişeleri risk iştahını zayıflatan önemli unsur olmakta. Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, Fransız bankaları Socitete Generale ve Credit Agricole’un kredi notlarını bir kademe düşürdü. Asya’da borsalar değer kaybederken, ABD vadeli piyasada yüzde 1’e yakın geri çekilme yaşandı. Olumsuz havaya karşın, İMKB gelişmekte olan ülke borsalarına göre daha güçlü bir duruş sergiliyor. Açılışını 322 puan düşüşle 56.328 puan seviyesinden yapan İMKB-100 Endekste satışların sınırlı kaldığı görülüyor. 56.165 – 56.955 aralığında hareket eden Bileşik Endeks, ilk seansı 192 puan artışla 56.842 puandan kapatırken, 860 milyon TL’lik işlem hacmi oluştu. Kısa vadeli yükseliş trendinin korunduğu endekste RSI’da yükselişi desteklemektedir. Endeksin ilk seansta 5 günlük AO seviyesi olan 56.400 üzerinde ilk seansı tamamlaması teknik açıdan olumlu. İkinci seansta 56.400 stop-loss alınmak üzere 57.500 direnci hedeflenebilir. Dünya piyasalarında Yunanistan’ın kısa sürede iflas kararı alabileceği beklentisi ile yaşanan panik hava nispeten dağılmış gözükse de bugün gelecek olası açıklamalar piyasaların seyri açısından önem taşıyor. Bugün Fransa lideri Sarkozy, Almanya lideri Merkel ve Yunanistan lideri Papandreou’nun yapacakları görüşme sonrası gelecek açıklamalar piyasaların takibinde olacak.

Bu Da Dikkatini Çekebilir

Asansörlere sıkı takip

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, can güvenliği açısından yüksek risk taşıyan ürünlerden asansörlere yönelik denetimlerini sıkılaştırdı.

Yerli tohumlara 7 yeni çeşit eklendi

Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü'nce yerli tohum üretme çalışmaları kapsamında geliştirilerek bu yıl tescil edilen 7 yeni tıbbi ve aromatik bitkinin tohumları, çiftçilerin hizmetine sunuldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir