Ana Sayfa / Analizlerin Tümü Burada / Borsa Analiz / Roubini: Ekonomide riskler değişti

Roubini: Ekonomide riskler değişti

Kriz Kahini Nouriel Roubini, küresel ekonomide risklerin tamamen değiştiğine işaret eden bir makale kaleme aldı.

Ünlü ekonomist Nouriel Roubini “Dünyada Riskin Değişen Yüzü” adlı bir makale kaleme aldı. Project-Syndicate’a yazan Roubini, eski riskleri Euro Bölgesi’nde parçalanma, ABD’de mali kriz, Japonya’da borç krizi, gelişmiş ülkelerde deflasyon olasılığı, Ortadoğu’da jeopolitik risk ve İran İsrail savaşı olasılığı olarak sıraladı. Bu risklerin tamamen yok olmasa da etkisini yitirdiğine işaret eden Roubini, Japonya Başbakanı Abe ve Avrupa Merkez Bankası Başkanı Draghi’nin adımlarının başarılı olduğunu belirtti. Ortadoğu ise Roubini’ye göre sistemik risk barındırmıyor.

YENİ RİSKLER 

 Ekonomist yeni riskleri ise Çin’de sert iniş, Fed’in varlık alımlarının azaltımında hatalı bir yol izlemesi ve erken faiz artırması, gelişen ülkelerde kriz olasılığı, Ukrayna’daki durumun 2. Soğuk Savaş’a dönüşmesi, Asya’daki jeopolitik gerginliğin askeri boyuta taşınması olarak listeledi.

Bu Da Dikkatini Çekebilir

Bakan Albayrak, Alman Maliye Bakanı Scholz ile görüştü

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Almanya Maliye Bakanı Olaf Scholz'la telefonda görüştü. Görüşmede ABD'den gelen yaptırım kararları ve Türkiye ekonomisine karşı atılan adımlar değerlendirildi.

Rusların Türkiye’ye ilgisi artıyor

Rus halkının Türkiye ve Türk turizmine sevgisi 7’den 70’e artarak devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir