Ana Sayfa / Analizlerin Tümü Burada / Borsa Analiz / Günlük BültenGünlük Bülten – 23 / 9 / 2011

Günlük BültenGünlük Bülten – 23 / 9 / 2011

Fed Açık Piyasa Komitesi toplantısının ardından yapılan açıklamada, global ekonomide ciddi risklerin olduğuna dair vurgunun, piyasaların moralini bozduğu görüldü. Bu açıklamaya ek olarak Moody’s’in ABD’nin 3 büyük bankasının, S&P’nin ise İtalyan bankalarının notunu indirmesi olumsuz havayı panik havasına çevirdi. Öte yandan Çin ekonomisindeki soğuma belirtilerinin dün açıklanan satın alma yöneticileri endeksi verisi ile devam etmesi, satış baskısını artıran unsur olurken küresel anlamda emtia fiyatları da düşüş gösterdi ve güvenli liman olarak ABD ve Almanya borçlanma senetleri görüldü. Bileşik Endeks dünü yüzde 4,68 kayıpla 57.980 puandan kapattı. Endeks gün içerisinde 57.789-59.859 aralığında hareket etti. Bileşik Endeks’te gerçekleşen işlem hacmi ise 2,58 milyar TL seviyesindeydi.

Bu Da Dikkatini Çekebilir

Asansörlere sıkı takip

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, can güvenliği açısından yüksek risk taşıyan ürünlerden asansörlere yönelik denetimlerini sıkılaştırdı.

Yerli tohumlara 7 yeni çeşit eklendi

Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü'nce yerli tohum üretme çalışmaları kapsamında geliştirilerek bu yıl tescil edilen 7 yeni tıbbi ve aromatik bitkinin tohumları, çiftçilerin hizmetine sunuldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir