Ana Sayfa / Analizlerin Tümü Burada / Borsa Analiz / Günlük BültenGünlük Bülten – 22 / 9 / 2011

Günlük BültenGünlük Bülten – 22 / 9 / 2011

İMKB’de, yerel para cinsinden not artışının neden olduğu olumlu hava dün ilk seansta etkisini sürdürürken, ikinci seansta ise Avrupa borsalarının düşüşe geçmesi ile satışlar ağırlık kazandı. İMKB’de yurtdışı ile paralel, ağırlıklı olarak Fed toplantı sonucunun beklendiği görüldü. Öte yandan Yunanistan ve AB-IMF-ECB temsilcilerinden oluşan heyet arasında geçen görüşmelerde ilerleme kaydedildiği yönünde açıklamalar konunun küresel piyasalar üzerindeki baskısının en azından bir süre için hissedilmemesini sağlıyor. Bileşik Endeks dünü yüzde 0,10 düşüşle 60.828 puandan kapattı. Endeks gün içerisinde 60.396-61.540 aralığında hareket etti. Bileşik Endeks’te gerçekleşen işlem hacmi ise 2,53 milyar TL seviyesindeydi.

Bu Da Dikkatini Çekebilir

Asansörlere sıkı takip

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, can güvenliği açısından yüksek risk taşıyan ürünlerden asansörlere yönelik denetimlerini sıkılaştırdı.

Yerli tohumlara 7 yeni çeşit eklendi

Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü'nce yerli tohum üretme çalışmaları kapsamında geliştirilerek bu yıl tescil edilen 7 yeni tıbbi ve aromatik bitkinin tohumları, çiftçilerin hizmetine sunuldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir