Ana Sayfa / Analizlerin Tümü Burada / Borsa Analiz / Günlük BültenGünlük Bülten – 20 / 9 / 2011

Günlük BültenGünlük Bülten – 20 / 9 / 2011

Geçtiğimiz haftanın geneline yayılan iyimser tablo dün yerini özellikle Avrupa piyasalarında sert düşüşlere bıraktı. Hafta sonu AB Maliye Bakanları toplantısında Yunanistan ile ilgili piyasaları memnun edecek bir sonuç çıkmaması ve AB, IMF ve Avrupa Merkez Bankası heyetinin Yunanistan yönelik kurtarma paketinin bir sonraki dilimi için yapacağı görüşmeyi ertelemesi piyasalarda huzursuzluk yarattı. İMKB-100 ise yurtdışındaki gelişmelere bağlı olarak dalgalı geçirdiği günü, gün sonuna doğru gelen alımlar ile yatay kapattı. Bileşik Endeks dünü yüzde 0,06 yükselişle 57.933 puandan kapattı. Endeks gün içerisinde 57.344-58.309 aralığında hareket etti. Bileşik Endeks’te gerçekleşen işlem hacmi ise 1,91 milyar TL seviyesindeydi.

Bu Da Dikkatini Çekebilir

Asansörlere sıkı takip

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, can güvenliği açısından yüksek risk taşıyan ürünlerden asansörlere yönelik denetimlerini sıkılaştırdı.

Yerli tohumlara 7 yeni çeşit eklendi

Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü'nce yerli tohum üretme çalışmaları kapsamında geliştirilerek bu yıl tescil edilen 7 yeni tıbbi ve aromatik bitkinin tohumları, çiftçilerin hizmetine sunuldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir