Ana Sayfa / Analizlerin Tümü Burada / Borsa Analiz / Günlük BültenGünlük Bülten – 19 / 9 / 2011

Günlük BültenGünlük Bülten – 19 / 9 / 2011

Avrupa bankalarının dolar cinsinden likidite sorununa karşı, Avrupa Merkez Bankası’nın ABD, İngiltere, İsviçre ve Japonya merkez bankalarıyla eşgüdümlü olarak piyasaya dolar likiditesi imkanını sağlamaya başlayacağını duyurmasının piyasalar üzerindeki olumlu etkisi haftanın son gününde büyük ölçüde devam etti. AB Ekonomi ve Maliye Bakanları (ECOFIN)’nın hafta sonu yaptığı toplantı öncesinde riske girmemek adına kapanışa doğru Avrupa borsalarına satışlar geldi. İMKB, dışarıdaki olumlu havaya benzer bir biçimde hareket ederken, banka hisselerine yönelik alımların endeksi yukarı taşıdığı görüldü. Endeks Cuma gününü yüzde 1,37 yükselişle 57.897 puandan kapattı. Endeks gün içerisinde 56.909-58.104 aralığında hareket etti. Bileşik Endeks’te gerçekleşen işlem hacmi ise 1,79 milyar TL seviyesindeydi.

Bu Da Dikkatini Çekebilir

Asansörlere sıkı takip

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, can güvenliği açısından yüksek risk taşıyan ürünlerden asansörlere yönelik denetimlerini sıkılaştırdı.

Yerli tohumlara 7 yeni çeşit eklendi

Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü'nce yerli tohum üretme çalışmaları kapsamında geliştirilerek bu yıl tescil edilen 7 yeni tıbbi ve aromatik bitkinin tohumları, çiftçilerin hizmetine sunuldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir