Ana Sayfa / Analizlerin Tümü Burada / Borsa Analiz / Günlük BültenGünlük Bülten – 16 / 9 / 2011

Günlük BültenGünlük Bülten – 16 / 9 / 2011

Bir önceki gün gerçekleşen Merkel, Sarkozy ve Papandreu’nun yapmış olduğu telekonferansın ardından Yunanistan’ın euro bölgesinde kalacağına dair vurgu,  piyasalar üzerinde sabah seansında olumlu etki yarattı. Günün devamında ivmesini artıran yükseliş ise, son dönemde dile getirilen Avrupa bankalarının dolar likidite sorununa karşı, Avrupa Merkez Bankası’nın ABD, İngiltere, İsviçre ve Japonya merkez bankalarıyla eşgüdümlü olarak piyasaya dolar likiditesi imkanını sağlamaya başlayacağını duyurmasının sonucunda geldi. İMKB-100 ise gerek bütçe verilerinin herhangi bir olumsuz sürpriz içermemesi gerekse işsizlik oranında azalışı gösteren veri ile yurtdışındaki havaya eşlik etti. Bileşik Endeks dünü yüzde 1,77 yükselişle 57.116 puandan kapattı. Endeks gün içerisinde 56.330-57.290 aralığında hareket etti. Bileşik Endeks’te gerçekleşen işlem hacmi ise 1,96 milyar TL seviyesindeydi.

Bu Da Dikkatini Çekebilir

Asansörlere sıkı takip

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, can güvenliği açısından yüksek risk taşıyan ürünlerden asansörlere yönelik denetimlerini sıkılaştırdı.

Yerli tohumlara 7 yeni çeşit eklendi

Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü'nce yerli tohum üretme çalışmaları kapsamında geliştirilerek bu yıl tescil edilen 7 yeni tıbbi ve aromatik bitkinin tohumları, çiftçilerin hizmetine sunuldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir