Vob Borsa Forex Ekonomi Altın Dolar Döviz Finans

28 Mart 2011 Pazartesi  

Borsa-28.03.2011 09:11


, ,

Asya Pasifik’te beklentilerden kötü gelen bilançolar, Japonya’da radyoaktivite sınırının kat be kat aşıldığı spekülasyonları ve Almanya’da Merkel’in ortağı olduğu koalisyonun yerel seçimleri kaybetmesinin €/$ paritesini geriletmesi nedenleriyle İMKB’nin bugüne 64.180 puan civarından başlangıç yapacağını tahmin ediyoruz.
Geçen hafta gelen haber ve veri akışının ağırlıklı olarak negatif tarafta olmasına karşılık global borsa endeksleri ilginç şekilde haftayı artıda tamamladı. IMKB’de de benzer görüntü olmasına karşılık değer kazançlarının bir kısmı, TCMB’nin faiz kararının ardından yaptığı karşılık oranlarına ilişkin açıklama sonrasında geri verildi.
Japonya, Libya ve makro ekonomik verilerin bu haftayı yönlendirecek olmasının yanı sıra hala ciddiyetini koruyan Fukuşima nükleer santralındaki durumun yanı sıra Avrupa ekonomisine yönelik gelişmelerin her an satış baskısına yol açabileceği göz ardı edilmemelidir. Makro ekonomik verilere ilişkin beklentilerin geçen aya göre gerileme kaydedeceği beklentisi de global çapta borsalarda satış yönünde değerlendirmeye sebep olabilir. Yurtiçinde ise, IMKB’de açıklanmakta olan bilançolar, yapılmakta olan genel kurullar ve temettü ödemelerinin hisse bazında hareketlere yol açacaktır. Ayrıca, Perşembe günü yayınlanacak olan Türkiye’nin son çeyrek büyüme verisi de endeks üzerinde doğrudan etki edecektir. Piyasa beklentilerinden daha yüksek olarak 4.çeyrekte %8,3 seviyesinde gelmesini muhtemel gördüğümüz büyüme verisi tahminlerimiz doğrultusunda gelirse, bu durumun endekste alışlara yol açacağı unutulmamalıdır. Önceki hafta yurtdışı borsalarda yaşanan sert düşüşün bir kısmının geçen hafta geri alınması, Japonya ve Avrupa’da risk algılamasındaki yükselişi göz önünde bulundurarak IMKB-100 endeksinin bu hafta dalgalı ve mevcut seviyelerini korumaya çalışarak seyredeceğini öngörüyoruz.
Destekler: 63.500 – 62.500 – 61.000, Dirençler: 64.400 – 65.500

Yazıyı FaceBook'da ki Arkadaşlarına Paylaş

Bugünkü Hisse Önerilerimiz
ASELS

Yorumlar

Yoruma Cevap Yaz

 
Giriş

VOB

BORSA